1

Treść strony

OGŁOSZENIA

PIKINIK EDUKACYJNY - RELACJA

W dniu 10 maja odbył się Piknik Edukacyjny organizowany w ramach działań projektu LIFE „Polskie Ostoje Ptaków”. Piknik odbył się w połączeniu z obchodami 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej organizowanymi przez Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz Kostrzyńskie Centrum Kultury.

VII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "ROZTOCZE W OBIEKTYWIE"

Organizator konkursu - Roztoczański Park Narodowy, zaprasza do udziały w VII edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Roztocze w Obiektywie".

ZAKUP OPROGRAMOWANIA W RAMACH PROJEKTU NR POIS. 05.03.00-00-278/10

KONFERENCJA PN. “ZNACZENIE GATUNKÓW INWAZYJNYCH DLA OCHRONY PTAKÓW WODNYCH I ICH SIEDLISK” - RELACJA

W dniach 7-10 maja odbyła się organizowana przez Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży oraz Park Narodowy „Ujście Warty” konferencja pt. „Znaczenie gatunków inwazyjnych w ochronie ptaków wodnych oraz ich siedlisk”. 

ODBIÓR NAGRÓD ZA KONKURS "ULUBIONY PTAK Z MOKRADEŁ" ORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTY LIFE "POLSKIE OSTOJE PTAKÓW"

Laureatów konkursu oraz osoby wyróżnione, które nie odebrały nagród na Festynie w sobotę 10.05.2014 r. prosimy o odbiór nagród w siedzibie Parku Narodowego "Ujście Warty", Chyrzyno 1 w Zespole ds. Edukacji Przyrodniczej i Udostępniania Parku.

OD DNIA 30.04.2014 R. ZE WZGLĘDU NA KOLONIE LĘGOWE PTAKÓW ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE WYMIENIONE PONIŻEJ DROGI NA TERENIE PNUW

Ze względu na kolonie lęgowe ptaków, informujemy, iż z dniem 30.04.2014 r., zostaną zamknięte, do odwołania drogi:

za II Mostem, Ownicki Most, Parking, Żabczyn, Strefa, Słowik.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY PT.: "OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZO_KRAJOBRAZOWE POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH POŁOŻONYCH NA OBSZARACH NATURA 2000

Bieszczadzki Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000”. 

"ŚWIATŁEM MALOWANE" - WYSTAWA FOTOGRAFII ARTURA TABORA 30.04-31.05.2014 R.

W dniach 30.04-31.05.2014 r., w siedzibie Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się wystawa fotografii Artura Tabora pn. "Światłem Malowane".

"Światłem malowane" wystawa fotografii Artura Tabora pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Burmistrza Słubic oraz Starosty Słubic z inicjatywy Słubickiego Towarzystwa Muzycznego przy wsparciu Fundacji Dziupla, Schloβ Trebnitz (partner z Niemiec), Collegium Polonicum w Słubicach, Parku Narodowego Ujście Warty. Patronat medialny „Dziennik Leśny”.

PIKNIK EDUKACYJNY

Zapraszamy na Piknik Edukacyjny w ramach projektu LIFE+ „Polskie Ostoje Ptaków” organizowanego przez Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz Park Narodowy „Ujście Warty” w dniach 10-11 maja 2014 r. w Kostrzyńskim Centrum Kultury.

NABÓR NA STANOWISKO DYREKTORA PARKU NARODOWEGO

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór na stanowisko Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego.

drukuj

UDOGODNIENIA NA ŚCIEŻCE PRZYRODNICZEJ "PTASIM SZLAKIEM" - TOALETY TYPU TOI TOI

W dniu 14.04.2014 r., na parkingu przy Moście Wysokińskiego, w pobliżu Ścieżki Przyrodniczej "Ptasim Szlakiem" zainstalowano dwie toalety typu TOI TOI.  Jedna z toalet przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Toalety są udostępnione do bezpłatnego użytku. 

ŚWIĘTO PARKU ODWOŁANE

Z przykrością informujemy, iż wyjątkowo w roku 2014 ze względów kadrowych i organizacyjnych nie odbęda się obchody Święta Parku planowane na dzień 29.06.2014 r.  Wszystkich sympatyków Parku przepraszamy oraz zapraszamy na kolejne obchody Święta za rok. 

W WEEKENDY SIEDZIBA PARKU NARODOWEGO "UJŚCIE WARTY" JEST NIECZYNNA

Informujemy, iż siedziba Parku Narodowego "Ujście Warty" w soboty oraz niedziele jest nieczynna. W weekendy nie organizujemy również zajęć edukacyjnych. 

szop pracz (fot. Ł. U)

NOWE INFORMACJE+FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONFERENCJA PN. "ZNACZENIE GATUNKÓW INWAZYJNYCH DLA OCHRONY PTAKÓW WODNYCH I ICH SIEDLISK"

Instytut Biologii Ssaków (dr hab. Andrzej Zalewski) oraz Park Narodowy “Ujście Warty” (Konrad Wypychowski) organizują konferencję pt.: “Znaczenie gatunków inwazyjnych dla ochrony ptaków wodnych i ich siedlisk”, która odbędzie się w dniach 7-10 maja 2014 r. w Kostrzynie nad Odrą.

POMÓŻ ODNALEŹĆ ŁABĘDZIA

Jeśli zauważą Państwo łabędzie krzykliwe z obrożami o kodach 9400-9R11 prosimy poinformować pracowników Parku na adres mailowy edukacja@pnujsciewarty.gov.pl lub pod numer telefonu 95 752 40 26.  

KOLEJNA EDYCJA ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI NA POLACH MOKOTOWSKICH W WARSZAWIE

W niedzielę 27 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, w Warszawie, w Parku Pole Mokotowskie odbędzie się kolejna edycja Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczne święto obchodzone będzie pod hasłem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!” prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ścieżka Przyrodnicza "Olszynki" - wejście na drewnianą kładkę (fot. D.W.)

CZASOWE ZAMKNIĘCIE CZĘŚCI ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ "OLSZYNKI"

Od dnia 01.03.2014 została częściowo zamknięta Ścieżka Przyrodnicza "Olszynki". Odcinek zamknięty dotyczy części ścieżki biegnący przez las po drewnianej kładce.
Prezentacja nt. walorów przyrodniczych PN"UW" (fot. Joanna Misiewicz)

V POWIATOWY KONKURS O PARKACH NARODOWYCH W DĘBNIE

Park Narodowy „Ujście Warty” objął honorowym patronatem V Powiatowy Konkurs o Parkach Narodowych, zorganizowany przez Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie

NABÓR NA STANOWISKO DYREKTORA PARKU NARODOWEGO

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór na stanowisko Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego.

drukuj

Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą (fot. A.J.)

ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ - RELACJA

02 lutego 2014 r., w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie, obchodzono Światowy Dzień Mokradeł, upamiętniający ustanowienie Konwencji Ramsar. Co roku, Sekretariat Ramsar ustanawia temat Święta Mokradeł. W tym roku impreza obchodzona była pod hasłem „ Mokradła i Rolnictwo: Partnerstwo dla wzrostu”.

Uczestnicy Zimowego Ptakoliczenia (fot. M.L.)

ZIMOWE PTAKOLICZENIE - RELACJA

Park Narodowy „Ujście Warty” włączył się do akcji Zimowego Ptakoliczenia po raz czwarty, organizując dla osób zainteresowanych ptasimi zwyczajami, bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem, która odbyła się 26 stycznia w niedzielę. W wycieczce wzięli udział mieszkańcy Kostrzyna i okolic, Gorzowa Wielkopolskiego oraz osoby, które przejechały aż 100 km, by móc wspólnie obserwować zimujące ptaki.
Stoisko PNUW na Finale WOŚP w Kostrzynie (fot. P.M.)

PARK NA XXII FINALE WOŚP W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ

W dniu 12.01.2014 r. odbył się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Tak jak w poprzednim roku, Park Narodowy „Ujście Warty” aktywnie uczestniczył w Finale, w Kostrzynie nad Odrą.

NABÓR NA STANOWISKO DYREKTORA PARKU NARODOWEGO

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór na stanowisko Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego.

drukuj

Próby łapania gęsi (fot. Ł.U.)

OBRĄCZKOWANIE I OBROŻOWANIE GĘSI W PARKU NARODOWYM "UJŚCIE WARTY"

Turystów spędzających czas na Betonce w pierwszym tygodniu listopada mógł zaskoczyć niecodzienny widok. Przy czatowni, na końcu prawie pustej w te chłodne dni ścieżki przyrodniczej „Ptasim Szlakiem”, spotkać można było prawie całą załogę Parku wraz z wolontariuszami obserwującą pewien punkt w oddali.

RELACJA Z WYCIECZKI PT. "WĘDRÓWKI PTAKÓW"

W niedzielę, 27 października o godzinie 7.15 czasu zimowego uczestnicy wycieczki pt. „Wędrówki Ptaków” weszli na wieżę widokową w Chyrzynie, by obserwować poranny wylot gęsi i żurawi.

NAPRAWA DRÓG W PARKU

Informujemy, że na terenie Parku, od października 2013 r., trwają prace związane z naprawą dróg udostępnionych: Krześniczkowa Droga i tzw. "Betonka", które polegają na naprawie ich nawierzchni. Prace te są realizowane w ramach zadania pn. "Naprawa nawierzchni drogi gruntowej i betonowej do celów przeciwpożarowych", które jest dofinansowane ze środków Funduszu Leśnego.

UWAGA! REMONT ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ "PTASIM SZLAKIEM"!

Informujemy, że od dnia 14.10.2013 r. będzie remontowana ścieżka przyrodnicza „Ptasim szlakiem” (od IV  Mostu do Mostu Wysokińskiego). W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zwiedzania ścieżki, gdyż w ramach remontu będzie tam m.in. jeździł ciężki sprzęt.

Podczas "Ptasiej niedzieli" (fot. A.M.)

"PTASIA NIEDZIELA" - RELACJA

W niedzielę, 6-tego października, z okazji obchodów Europejskich Dni Ptaków, w Parku Narodowym „Ujście Warty” odbyła się impreza edukacyjna pt. „Ptasia niedziela”. Ku zadowoleniu organizatorów na poranne liczenie ptaków stawiła się duża grupa uczestników, którzy wytrwali aż do końca imprezy (...)

Potrącony dzik (fot. Sz.Ś.)

UWAGA KIEROWCY! - 02.10.2013 r.

Nadeszła jesień, a wraz z nią coraz trudniejsze warunki do bezpiecznej jazdy samochodem. Przygruntowe przymrozki, deszcz oraz mokre liście powodują, że coraz częściej kierowcy nie są w stanie zareagować na czas, gdy na drogę wbiegają drobne zwierzęta żyjące na obrzeżach Parku.

DOSTĘPNOŚĆ SZLAKÓW I ŚCIEŻEK PRZYRODNICZYCH W PARKU NARODOWYM "UJŚCIE WARTY"

Uwaga! Ścieżka przyrodnicza "Olszynki" jest już w całości udostępniona dla ruchu turystycznego.

RUCH ROWEROWY NA WALE PÓŁNOCNYM

Dyrekcja Parku Narodowego „Ujście Warty” informuje, że zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego z dnia 8 stycznia 2013 r. zezwala się rowerzystom na poruszanie się po wale przeciwpowodziowym na odcinku Warniki – Witnica ze względu na przebieg fragmentu ścieżki przyrodniczej „Na dwóch kółkach przez Polder Północny”.

INFORMACJE DLA WĘDKARZY

Przebieg granicy Parku w okolicy Przyborowa

Przebieg granicy Parku w okolicy Przyborowa

Informujemy, że od 1 stycznia 2013 r.  obowiązują zmiany dotyczące interpretacji przebiegu granicy Parku w okolicy Mostu Wysokińskiego k. Przyborowa. Wynikają one z ustaleń, jakie miały miejsce w trakcie postępowania sądowego. Park został wyrokiem sądu zobligowany do uwzględnienia rzeczywistego przebiegu granicy.

Karta wędkarska niezbędna przy zakupie licencji na połów ryb

Przypominamy,  że przy zakupie licencji na amatorski połów ryb na wodach Parku Narodowego "Ujście Warty", należy okazać kartę wędkarską. Jest to również dokument, który każdy wędkarz powinien mieć przy sobie na łowisku. Inne informacje dotyczące zasad wędkowania na terenie Parku można przeczytać tutaj

Porozumienie z PZW w Gorzowie Wlkp.

Informujemy, że 17 grudnia 2013 r. zostało podpisane kolejne porozumienie pomiędzy PZW w Gorzowie Wlkp., a Parkiem Narodowym "Ujście Warty". Na mocy tego porozumienia, w 2014 r., członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu w Gorzowie Wlkp., legimitujący się kartą wędkarską i legitymacją członka PZW z zapłaconą na 2014 r. składką członkowską, mogą korzystać z wód na terenie Parku bez konieczności wykupywania dodatkowych zezwoleń.

ZABIERZ SWOJE ŚMIECI ZE SOBĄ!

Park Narodowy „Ujście Warty” rozpoczął akcję pn. „Zabierz swoje śmieci ze sobą”. Corocznie na terenie Parku zbierane są ogromne ilości odpadów zarówno małych rozmiarów jak i wielkogabarytowych. Kilkakrotnie w ciągu roku organizowane są zbiorowe akcje zbierania śmieci, w które zaangażowani są pracownicy Parku.

ZWIĄZEK PRACODAWCÓW POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH

Dnia 14 lutego 2012 roku w Izabelinie odbyło się Zgromadzenie Założycielskie Związku Pracodawców Polskich Parków Narodowych, na którym utworzono „Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych” – uchwała Nr 1/2012 z dnia 14.02.2012r. Zgromadzenia Założycielskiego Związku Pracodawców Polskich Parków Narodowych.

PROJEKT "BAGNA SĄ DOBRE". ETAP 2 ROZPOCZĘTY

Na terenie Polderu Północnego rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu pt.: „Aktywna ochrona ptaków wodnych i błotnych na terenie Polderu Północnego w Parku Narodowym „Ujście Warty” poprzez poprawę warunków wodnych siedlisk lęgowych oraz miejsc żerowania i odpoczynku w czasie migracji i zimowania. Bagna są Dobre!” (Projekt LIFE+ nr:LIFE09 NAT/PL/000257). Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.bagnsadobre.pl lub tutaj. Zapraszamy również do obejrzenia filmu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 747870
osobą na stronie