Reklama

Osiedle Leśne z centralnym ogrzewaniem już w 2014 ?

PDFDrukujEmail

Samorząd - Osiedle Leśne

Inwestycja centralnego ogrzewania, nowa kładka nad torami oraz remont boiska to sprawy priorytetowe dla mieszkańców Osiedla Leśnego. Świetną okazją na zadanie pytania : "kiedy?" było środowe spotkanie z władzami miasta oraz przedstawicielami firm, które zorganizował samorząd Osiedla Leśnego.

Do rozmów przygotowali się zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski, radni Marek Tatarewicz, Michał Kunt i Monika Sądej oraz prezes MZK Olgierd Kłaptocz.

Problemy mieszkańców północnej dzielnicy Kostrzyna nad Odrą są doskonale znane władzom miejskim. Jak przyznał Zbigniew Biedulski : "samorząd w ubiegłym roku złożył kilkadziesiąt wniosków i próśb do Urzędu Miasta". Jak się dowiedzieliśmy, część spraw udało się załatwić w trybie pilnym, inne jednak muszą poczekać. Najtrudniej jest ze sprawami, które muszą znaleźć się w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta Kostrzyn nad Odrą. Co prawda "kładka" jest zapisana, jednak trwają dyskusje czy należy ją wyremontować czy wybudować nową. Ta druga opcja to koszt około miliona złotych. Jak obiecują radni, decyzję poznamy jeszcze w tym roku.

Długi czas rozmów poświęcono na temat inwestycji przyłącza centralnego ogrzewania. MZK jest żywo zainteresowane tematem i ze swojej strony pozostawia zielone światło wspólnotom mieszkaniowym z Osiedla Leśnego. Po spełnieniu kilku warunków oraz podpisaniu umów przedwstępnych, projekt mógłby zakończyć się już w końcu 2014 roku.

 

W trakcie blisko 4 godzinnej dyskusji poruszony został również drażliwy temat drogi dojazdowej dla tirów do firm ulokowanych przy Osiedlu Leśnym. Radni po analizie pierwszego półrocza, mają podjąć decyzję w sprawie remontu drogi. Na ten cel planowany jest budżet w wysokości 250 tysięcy zotych.

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze