Reklama

Nukleon już w finale

PDFDrukujEmail

Sport - Sport

Początek roku to kolejny turniej rozegrany przez UKS Nukleon w ramach eliminacji wojewódzkich. Czwartego stycznia w Nowej Soli walczyliśmy z drużynami Zewu Świebodzin, Trójki Nowa Sól i Czarnych Żagań o prawo walki w finale wojewódzkim. I chociaż przed nami jeszcze kolejny turniej w tych rozgrywkach, UKS Nukleon już teraz zapewnił sobie awans do czterech najlepszych drużyn województwa.

 

W pierwszym meczu z Czarnymi Żagań od początku zagraliśmy bardzo uważnie i konsekwentnie . Już po dwóch minutach prowadziliśmy 3:1. Agresywną grą w obronie „każdy swego” zmuszaliśmy przeciwnika do błędów które zamienialiśmy na bramki, często zdobyte z szybkich ataków. Jednak przy wyniku 5: 1, Czarni zaczęli dochodzić do głosu. Szczególnie leworęczny rozgrywający wykorzystał swoją szybkość dorzucając nam trzy bramki. Nasi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Kolejne minuty gry to nieznaczna przewaga z naszej strony i kontrola wyniku. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 11:7. W drugiej odsłonie początek to nasza „dziurawa” obrona w strefie i dwie bramki zdobyte przez przeciwnika. Dopiero po czterech minutach uszczelniliśmy obronę nie pozwalając przeciwnikowi na dochodzenie do czystych pozycji strzeleckich. Sami po dokładnym rozegraniu ataku pozycyjnego zaczęliśmy zdobywać bramki. I tak już było do końca meczu, który pewnie wygraliśmy 18:13.

Tuż po zakończeniu pierwszego spotkania, od razu przystąpiliśmy do kolejnego z Zewem Świebodzin. Tym razem na parkiet wyszli zmiennicy, dając odpocząć tym którzy przed chwilą grali. Zmiennicy rozpoczęli bardzo dobrze szybko uzyskując przewagę. Dopiero kiedy na tablicy widniał wynik 4:0, Zew zdołał rzucić pierwszą bramkę. My nadal graliśmy bezbłędnie, praktycznie w każdym elemencie i w różnych ustawieniach, zasłużenie wygrywając pierwszą połowę 8:2. Trochę więcej z gry mieli zawodnicy Zewu w drugiej połowie, ale to my cały czas kontrolowaliśmy spotkanie , zdecydowanie wygrywając mecz 13:4.

Na kolejny mecz musieliśmy czekać ponad godzinę i jak się okazało wpłynęło to na drużynę nie najlepiej. Rywalizację z gospodarzem, drużyną z Nowej Soli rozpoczęliśmy źle. Byliśmy zdecydowanie wolniejsi od przeciwnika, który szybko uzyskał przewagę na boisku. W konsekwencji straciliśmy pierwsi bramkę i chociaż za chwilę udało się nam wyrównać obraz gry się nie zmienił. Na domiar złego czerwoną kartkę, niestety słusznie , za niesportowe zachowanie otrzymał nasz najlepszy strzelec, który dalszą część meczu musiał oglądać z trybun. W konsekwencji to gospodarze kolejno wychodzili na prowadzenie, my na szczęście doprowadzaliśmy do remisu. I tak było do 8 minuty kiedy na tablicy widniał remis 4:4. Cztery ostatnie minuty pierwszej połowy to już rysująca się nasza przewaga. Wreszcie „weszliśmy” w mecz grając swoją piłkę. Dorzuciliśmy trzy bramki nie tracąc żadnej. W drugiej odsłonie byliśmy już poza zasięgiem przeciwnika. Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie strefą, zmuszając przeciwnika do błędów. Dzięki temu wiele razy przechwytywaliśmy piłki , zdobywając bramki po kontratakach. Dopełnieniem gry była piękna akcja zakończona zdobyciem bramki na dwie sekundy przed końcem meczu . Całe spotkanie wygraliśmy 16:5.

 

 

 

Wyniki pozostałych meczów w turnieju:

UKS Trójka Nowa Sól : TS Zew Świebodzin – 9 : 8   (8 : 6),

UKS Czarni Żagań : TS Zew Świebodzin – 7 : 8   (2 :3),

UKS Trójka Nowa Sól : UKS Czarni Żagań – 9 : 13   (5 : 7),

           

Zawodnicy UKS Nukleon wystąpili w składzie: Soczomski Konrad , Płowiak Dastin (12), Jastrzębski Przemysław (5), Radziukiewicz Miłosz (3), Korman Piotr (2), Filipczyk Hubert (8), Szatkowski Bartosz , Krajnik Wiktor (1), Górecki Patryk, Orbach Aleksander (3), Gołuch Bartosz , Ślusarek Patryk, Papiernik Michał (9), Burzyński Marcin (2), Netso Igor (2), Magdziak Łukasz.

Tabela ligi wojewódzkiej po trzech turniejach – grupa B - „młodzik młodszy” :

 

Miejsce

             Drużyna

Mecze

   Z

 

R

P

Br

+/-

Pkt

   1

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą

    9

 

  9

    0

    0

165 : 77

  88

18

    2

UKS Czarni Żagań

 

    9

  4

    0

    5

106 : 107

  - 1

  8

    3

TS - Zew Świebodzin

 

    9

  4

    0

    5

83 : 103

  - 20

  8

    4

UKS Trójka Nowa Sól

 

    9

1

    0

  8

66 : 133

- 67

  2

 

 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Początek roku był dla nas udany . Wygraliśmy kolejny turniej i już teraz przed ostatnimi rozgrywkami w eliminacjach, jesteśmy wśród czterech najlepszych drużyn województwa. Ostatni turniej potraktujemy jako przygotowanie do walki w turniejach finałowych rozgrywek. Już teraz osiągnęliśmy cel stawiany nam przed rozpoczęciem ligi, chcemy jednak jeszcze powalczyć o coś więcej. Każde zwycięstwo w finale będzie dla nas dużym sukcesem. Najbardziej cieszy mnie fakt że w tym turnieju aż dziesięciu zawodników „punktowało” i nawet kiedy na początku ostatniego meczu czerwoną kartkę otrzymał nasz najlepszy strzelec pozostali zawodnicy równie skutecznie jego zastąpili.

Początek roku to dobra okazja aby podziękować dla tych wszystkich którzy tak bardzo przyczynili się do rozwoju UKS Nukleon i piłki ręcznej w mieście. Dziękuję rodzicom zawodników, dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Andrzeja Kunta, Dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza oraz sponsorom: Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Firmie RAVEN, INTERMARCHE, STAHL-MONT, AMA-ALBERT WAWRZYNIAK, STREFAINFORMY.PL.

 sdc11928sdc11930sdc11932sdc11937sdc11940sdc11948sdc11987sdc11994sdc11995sdc12001sdc12021

SIGE by Kubik-Rubik.de

Ostatni turniej eliminacyjny - 11.01.2014 r. w Żaganiu.

Pierwszy turniej finałowy - 19.01.2014 r. od godz. 11.00 w Kostrzynie nad Odrą (hala sportowa Zespołu Szkół przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 2).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY .

Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze