Reklama

Gramy w finale

PDFDrukujEmail

Sport - Sport

Turniejem w Kostrzynie nad Odrą, 19 stycznia Nukleon rozpoczął rywalizację w finale rozgrywek wojewódzkich. Już teraz osiągnęliśmy sukces, docierając tak daleko w rozgrywkach. Przed nami walka z najlepszymi w województwie. Każde zwycięstwo, każdy zdobyty punkt będzie dla nas bardzo cenny.

 

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną UKS Miś Gorzów Wlkp. , kandydatem do wygrania ligi. Od początku obie drużyny zagrały bardzo dynamicznie, starając się o uzyskanie przewagi . Do trzeciej minuty mecz był wyrównany a na tablicy widniał wynik 2:2. Z każdą następną minutą Gorzów zaczął zdobywać przewagę i chociaż nasi zawodnicy grali ambitnie , przegrali pierwszą połowę 14:5. Drugą odsłonę rozpoczęliśmy bardzo skutecznie , od dwóch bramek po szybkim ataku. Trener Gorzowa natychmiast zareagował biorąc czas dla drużyny. Kolejne minuty to niewielka przewaga „Misia” i wygrana w całym meczu 21:9.

Kolejne spotkanie Nukleon zagrał z Orlikiem Świebodzin, jak się później okazało, rewelacją turnieju. Mecz obfitował w wiele sytuacji rzutowych po których padały bramki. Niestety w tej wymianie byliśmy nieznacznie gorsi. Orlik konsekwentnie powiększał swoją przewagę schodząc na przerwę z korzystnym wynikiem 14:9. Ciężar gry w drugiej połowie wzięli na siebie zmiennicy dając pierwszemu składowi chwilę odpoczynku przed kolejnym spotkaniem. Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry, chociaż mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zdołaliśmy jednak odrobić strat z pierwszej połowy przegrywając spotkanie 23:14.

W najważniejszym dla nas meczu zagraliśmy ze Szczypiorniakiem Zielona Góra. Od początku gra była bardzo wyrównana. Pierwszą bramkę wrzucili przeciwnicy, szybko odpowiedzieliśmy celnym trafieniem. I tak bramka za bramkę. Przy wyniku 6:6 zdołaliśmy rzucić 2 bramki wychodząc na prowadzenie. Chwila dekoncentracji i to my musieliśmy „gonić „ wynik” przegrywając 9:8. I tak już było do końca pierwszej połowy zakończonej remisem 10:10. Druga połowa nic nie zmieniła. Raz jedna , raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. I kiedy zbliżaliśmy się do końca spotkania , trzy kontrowersyjne decyzje sędziów i przegrywaliśmy 13:11. „Wrzuciliśmy” bramkę kontaktową i za chwilę sędziowie pochopnie podyktowali rzut karny, zamieniony przez zawodnika Szczypiorniaka na bramkę. Pozostały dwie minuty do końca spotkania i do odrobienia dwie bramki. Nasi zawodnicy pokazali charakter doprowadzając na 10 sekund przed końcem meczu do remisu 14:14. Z przebiegu całego spotkania taki wynik był najbardziej sprawiedliwy.

Wyniki pozostałych meczów w turnieju:

UKS Szczypiorniak Zielona Góra : UKS Orlik Świebodzin – 14 : 26,

UKS Miś Gorzów : UKS Szczypiorniak Zielona Góra -21 : 7,

UKS Miś Gorzów : UKS Orlik Świebodzin –13 : 14.            

Zawodnicy UKS Nukleon wystąpili w składzie: Jastrzębski Przemysław (3) , Radziukiewicz Miłosz , Burzyński Marcin (1) , Krajnik Wiktor (3) , Bartosz Szatkowski (2), Michał Papiernik (6), Dastin Płowiak (12), Netso Igor , Korman Piotr (4), Gołuch Bartosz, Soczomski Konrad (2) , Orbach Aleksander , Filipczyk Hubert (4), Lasocki Marcin, Ślusarek Patryk, Krysiński Szymon.

Tabela końcowa finałów ligi wojewódzkiej - I turniej „młodzik młodszy” :

 

Miejsce

             Drużyna

Mecze

   Z

 

R

P

Br

+/-

Pkt

   1

UKS Orlik Świebodzin

    3

 

  3

    0

    0

63 : 41

  + 22

  6

    2

GSPR Gorzów Wielkopolski

 

    3

  2

    0

    1

55 : 30

+ 25

  4

    3

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą

 

    3

  0

    1

    2

37 : 58

  - 21

1

    4

UKS Szczypiorniak Zielona Góra

    3

  0

    1

    2

35 : 61

    -26

  1

 

 

 

 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „W pierwszym finałowym turnieju zagraliśmy bardzo ambitnie i za to dziękuję zawodnikom. W tym gronie jesteśmy drużyną najmniej doświadczoną i właśnie w rywalizacji z klasowymi drużynami to doświadczenie zdobywamy. Jesteśmy w gronie czterech najlepszych drużyn województwa i to było dla nas celem w tym sezonie. Obecnie najważniejszy jest dla nas ciągły rozwój sportowy drużyny.

Jak zwykle nie zawiedli rodzice którzy wspólnie z Zarządem Klubu zorganizowali turniej finałowy. Już niedługo będzie można obejrzeć przebieg turnieju w reportażu z zawodów. Dziękuję również Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring .

dscf9417dscf9427dscf9442dscf9443dscf9445dscf9450dscf9451dscf9487dscf9500dscf9501dscf9505dscf9506dscf9508dscf9522dscf9524dscf9526dscf9527dscf9528

SIGE by Kubik-Rubik.de

.

                                                     

Reklama
Reklama
Reklama