Kolejny turniej, kolejna walka…

PDFDrukujEmail

Sport - Sport

W drugim finałowym turnieju 25 stycznia, Nukleon rywalizował o cenne punkty w Zielonej Górze. Właśnie z gospodarzem , Szczypiorniakiem z Zielonej Góry bezpośrednio walczymy o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ligi. Były to zatem dla nas bardzo ważne zawody.

Już w pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Szczypiorniaka. Tydzień temu na własnym boisku po ciężkiej walce zdołaliśmy wywalczyć remis. Zresztą bliżej zwycięstwa był przeciwnik. To my „goniliśmy” wynik zdobywając bramkę na remis na 10 sekund przed końcem spotkania. Teraz role się odmieniły i to przeciwnik był gospodarzem meczu. Zawodnicy Nukleonu podeszli do walki bardzo skoncentrowani, pełni woli walki. Po czterdziesto minutowej rozgrzewce weszli w mecz bardzo dobrze, szybko uzyskując przewagę 4: 2. Trochę zaskoczony Szczypiorniak przyspieszył grę, lecz my nadal kontrolowaliśmy spotkanie doprowadzając w 7 minucie do wyniku 6:3. I wtedy przestój naszej drużyny wykorzystał przeciwnik rzucając nam 5 bramek. Kilka błędów własnych i nie wykorzystane 100% sytuacje   z naszej strony i to my przegrywaliśmy 8:6. Końcowe minuty pierwszej połowy były już wyrównane, lecz na przerwę to Szczypiorniak schodził z korzystnym wynikiem 10:8. Nie mogliśmy w tej części gry znaleźć sposobu na rozgrywających drużyny z Zielonej Góry którzy bezkarnie wrzucali nam bramki. W drugiej odsłonie nasza gra przy obronie strefą od początku była bardzo uważna. Twardą grą w obronie zdołaliśmy powstrzymać rozgrywających przeciwnika i konsekwentnie dążyliśmy do zmiany niekorzystnego wyniku. Mozolnie w ataku pozycyjnym odrabialiśmy straty. W 20 minucie doprowadziliśmy do wyniku 14:14. Ostatnie cztery minuty spotkania to koncertowa gra z naszej strony i bardzo ważna wygrana 18:15.

W następnym spotkaniu z Orlikiem Świebodzin zagraliśmy bez większej presji. Z drużyną bardziej doświadczoną rywalizacja była dla nas kolejną nauką. Początek meczu był dla nas wyjątkowo dobry. Do wyniku 3:3 byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Później Orlik zaczął uzyskiwać przewagę. Chociaż graliśmy ambitnie , stosując różne rozwiązania taktyczne zakończyliśmy spotkanie wysoką przegraną 26:12. Pociechą jest gra na parkiecie i zdobywanie doświadczenia przez naszych zmienników. Dzięki temu obecnie Nukleon ma bardzo długą ławkę rezerwowych. Zawodników coraz bardziej wartościowych.

W ostatnim meczu zagraliśmy z faworytem rozgrywek , drużyną UKS Miś z Gorzowa Wlkp.. Nasi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie , stwarzając ciekawe widowisko sportowe. Prowadziliśmy otwartą grę, ale to Gorzów kontrolował wydarzenia na boisku. Spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną Gorzowa 21:10.

Wyniki pozostałych meczów w turnieju:

UKS Szczypiorniak Zielona Góra : UKS Orlik Świebodzin – 8 : 28,

UKS Miś Gorzów : UKS Szczypiorniak Zielona Góra -20 : 9,

UKS Miś Gorzów : UKS Orlik Świebodzin –18 : 12.

Zawodnicy UKS Nukleon wystąpili w składzie: Jastrzębski Przemysław (7) , Radziukiewicz Miłosz , Burzyński Marcin (1) , Krajnik Wiktor (7) , Bartosz Szatkowski , Michał Papiernik (6), Dastin Płowiak (8), Szeląg Szymon , Górecki Patryk, Soczomski Konrad (2) , Orbach Aleksander , Filipczyk Hubert (9), Ślusarek Patryk, Krysiński Szymon, Blatkiewicz Remigiusz.